Jdi na obsah Jdi na menu
 


 RODIČŮM   DĚTÍ   NASTUPUJÍCÍCH   DO    MATEŘSKÉ   ŠKOLY


MILÍ   RODIČE,
Vítáme Vás i Vaše dítě v mateřské škole.
Náš cíl je společný, výchova zdravého a spokojeného dítěte. Abychom tohoto cíle dosáhli, neobejdeme se bez vzájemné spolupráce.
Než k nám dítě poprvé přijde, musí být vyšetřeno dětským pediatrem. Ten vystaví potvrzení o jeho řádném očkování a jeho zdravotním stavu. Bez tohoto potvrzení /na zadní straně Evidenčního listu, který jste obdrželi od pí ředitelky při převzetí Rozhodnutí o přijetí/ nemůžeme Vaše dítě přijmout do kolektivu ostatních dětí.
Přivádějte své dítě do mateřské školy  v době od 6,15 h do 8,00 hodin. Na jiné době příchodu se dohodněte s třídními učitelkami – vyjdeme vstříc Vašim potřebám. Nepřítomnost dítěte v mateřské škole je třeba nahlásit vždy  do 7,00 hodin. Při náhlém onemocnění /které nestihnete ten den do 7,00 hodin omluvit/ si lze po domluvě oběd v mateřské škole vyzvednout /11,00 – 12.00 hodin/ do jídlonosiče. Nepřítomnost dítěte  vždy  nahlaste, jinak se Vám stravné počítá. Taktéž nástup dítěte po nemoci je potřeba vždy do 7,00 hodin nahlásit,
jinak se s ním na stravu nepočítá!
Každé ráno doprovázejte své dítě až do mateřské školy a osobně je předejte učitelce. Objevíte-li u dítěte vyrážku, zvýšenou teplotu, průjem či jiný příznak onemocnění, navštivte s ním dětského pediatra a nezamlčujte nemoc před učitelkou. Příznaky onemocnění se stejně během dne projeví, a pak musíme dát zprávu do Vašeho zaměstnání, abyste si mohli s dítětem k lékaři dojít.
Docházka do mateřské školy není povinná. Pokud máte volný den, ponechte si dítě doma, jistě rádi strávíte volno spolu  se svým dítětem. Vždyť mateřská škola je pouze náhradní   péčí  o dítě, základním výchovným článkem je rodina!
Budeme rády, když si najdete čas i pro dohodu s námi o společném postupu při výchově. Všímejte si sdělení na nástěnkách – denní režim, jídelníček, řád školy, sdělení o jednotlivých akcích školy apod. Otevřeně projevujte pracovnicím školy své pochybnosti, přání, popř.stížnosti.


Provozní doba naší mateřské školy je od 6,30h do 16,30 hodin /budova se ráno otevírá v 6,25 hodin/.


Telefonní číslo do mateřské školy – 499 524 330 ,778 064 333
Internetové stránky  -  www.msad.estranky.cz


Na Vaše dítě i spolupráci s Vámi se těší
kolektiv pracovnic mateřské školy

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
       Děti do MŠ potřebují:

 -evidenční list potvrzený dětským pediatrem

-zubní kartáček a pastu 

-náplň tekutého mýdla/1l/

-toaletní papír( 8 roliček)

 -papírové ubrousky( 2 balení)

-papírové kapesníky(2 celá balení)                           

-umělohmotný hrneček

-bačkorky/ne pantofle/

-do třídy zástěrku,nebo kalhoty s kapsami

-vhodné oblečení na ven

-pláštěnku a holínky(podepsané)